| qwerty a întrebat:

Stie cineva mai multe despre functia "Mod citire" ("Reading mode") disponibila pe tableta Samsung Galaxy Note 8? Din ce am inteles eu, optimizeaza contrastul, culorile si luminozitatea ecranului in anumite aplicatii pentru a reduce oboseala ochilor. Totusi, aceasta functie are si dezavantaje? Cum e mai bine, sa o las pornita sau oprita?

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Mod citire e valabil doar in anumite cazuri. Intra spre exemplu din browser-ul stock(nu chrome sau altceva) pe un blog(ceva .blogspot.com) si o sa vezi ca ai optiunea cu mod citire si vezi ce face.