| vasilicaandreea a întrebat:

Stie cineva un antivirus bun si un link de unde il pot descarca?

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nici un antivirus nu e 100% bun, sunt insa desigur unele mai bune si altele pe care o data instalate le blestemi cu zile, iar in categoria din urma se inscrie bit defender. Deci daca ai chef sa ti se scaneze si respiratia sau cand misti mouse-ul, si sa te-apuce dracii pana deschizi cate ceva, da, atunci bit defender e teroristul perfect.

Revenind. Dupa vreo 8 ani de experiment personal cel mai bun ar fi Norton antivirus. Nu degeaba e folosit de yahoo mail. Insa nu e free, si instalarea dureaza de fiecare data. Norton a fost printre primele antivirusuri care a inceput sa scaneze in niste foldere ascunse destul de periculoase care s-au dovedit ca pot ascunde virusi naspa, mai ales in Recycler, ei bine la un moment dat AVG a inceput si el sa scaneze in genul asta de foldere si atunci am inceput sa-l folosesc si eu, si continui sa-l folosesc de vreo 3 ani deja.

In plus pentru a evita clickurile accidentale pe tot felul de aiureli mi-am instalat ca plugin de browser adblock, adblock plus si ghostery. Primele doua iti scapa de toate reclamele enervante tip pop-up de pe siteuri sau de cele de pe youtube iar ghostery e pentru beacons si trackers.

| Elvina a răspuns:

Eu pe acesta îl folosesc. http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

| Vio_Violeta_1981 a răspuns:

Https://ninite.com/ avast este cel mai bun