| Horiatud a întrebat:

Stie cineva un pdf pentru arduino uno in romana care te invata cum sa aprinzi un led, etc.

Răspuns Câştigător
| EvhCo a răspuns:

In IDE-ul Arduino exista cateva exemple, cel mai "basic" fiind "Blink". Acesta aprinde si opreste un LED (incorporat pe Arduino UNO si Arduino Nano). Folosind acest program, poti invata lucrurile de baza. Altfel, nu am vazut cineva din Romania destul de dedicat incat sa impartaseasca ce stie el cu noi printr-un PDF. Nu sunt expert, dar daca imi spui la ce proiect te gandesti mai exact, sunt sigur ca ti-as putea da cateva linii de cod. Bafta!