| Coscodar_Costin_2001 a întrebat:

Stie cineva un program cu care sa deschid aceeasi aplicatie de mai multe ori?

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Merge cu sandboxie http://www.sandboxie.com/index.php? DownloadSandboxie
Daca nu e cumparat, dupa 30 zile se poate folosi in continuare in mod gratuit, dar apare la prima deschidere un mesaj

La fel, daca nu e cumparat, se poate folosi un singur dosar sandbox.

Sunt si unele programe care nu merg in sandbox, dar nu sunt multe, majoritatea programelor merg in sandbox, prin urmare se poate deschide un program in mod normal in afara sandbox-ului si tot acelasi program intr-un dosar sandbox.

Sandbox e un program care izoleaza toate actiunile unui program intr-un folder. E util si impotriva virusilor (evident nu e valabil pentru tot, dar in general e mai sigur in sandbox)
Toate modificarile facute de un program care ruleaza in sandbox se regasesc numai in dosarul sandbox, fisierele din exteriorul dosarului sandbox nu sunt afectate.

Deci cu sandboxie se poate deschide o aplicatie de 2 ori (una in afara unui dosar sandbox si una intr-un dosar sandbox). Daca e cumparat, se pot folosi simultan mai multe dosare sandbox si in consecinta se poate deschide acea aplicatie de mai multe ori, cate o instanta a aplicatiei in fiecare dosar sandboxie.