| mihalceaalex a întrebat:

Stie cineva un program cu care sa imi pot salva toate fisierele sterse de pe HDD inca de cand l-am cumparat? nu am nevoie de, getdata back for NTFS, handy recovery, wondershare data recovery, recoverydesc, sunt inutile imi da numai fisierele sterse acum aproximativ 2-3 reinstalari de windows. trebuie sa precizez ca intre timp am sters partitia respectiva (am marit-o).

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DiskGetor Data Recovery (varianta FULL)pe care il descarci de aici
http://www.diskgetor.com/
Softul recupereaza date chiar si dupa ce ai formatat hardul!
Alte programe de recuperare -> Data.Rescue.PC.RecoverSoft, Easy Recovery, EnCase Forensic (folosit si de politie), Hard.Drive.Mechanic, HDD Scan and Repair, Iolo Search and Recover, Recuva, Power.Data.Recovery, R-Studio, GetDataBack, Safe Data Recovery, Stellar Phoenix, WinMend Data Recovery, VirtualLab, Active Partition Recovery, Active File Recovery.
Bafta!

| al3xander a răspuns:

Tu cand stergi un fisier de pe HDD acel fisiere ramane pana cand o parte sau tot fisierul va fi suprascris. asta inseamna ca daca ai reinstalat si copiat din nou fisiere si asa mai departe este imposibil ca sa mai recuperezi. recuperarea se face doar atunci cand ai sters din greseala ceva si pe loc nu daca iti aduci aminte dupa o luna cand poate fi prea tarziu. eu iti recomand active partition recovery insa daca fisierul pe care-l vrei tu este suprascris numai ai ce sa-i faci.