| Sandu3 a întrebat:

Stie cineva unde as putea repara un tensiometru? Are o mica problema la tasta de pornire deci o chestiune minora dar nu stiu cine ar putea sa repare asa ceva.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"problema la tasta de pornire" - incearcă la un ceasornicar, e similar cu microcontactele ceasurilor electronice

| nicu991 a răspuns:

Exista spray de curatat contacte, daca te pricepi sa-l desfaci sa pui la butonul problematic.
Daca problema este de alta natura, un electronist te poate ajuta fara prea mari eforturi.

| Vântulalb a răspuns:

Incearca la cei care vand aparatura medicala. Daca nu pot face, macar te indruma spre un loc unde se repara.

| zilog a răspuns:

Incearca și la un service de televizoare, mergi cu o sticla mare de coca cola nu pepsi rece cu aburi pe ea o pui pe masa asa ca sa iti aloce 10 secunde sa nu te izgoneasca pana cand nu afla ce vrei sa le spui, si rogai sa iti puna un buton fara retinere separat care nu o sa se mai strice niciodata pentru ca este industrial calitativ si lor le ia 10 minute sa faca treba asta.
ma refer la un service de televizoare de cartier unde lucreaza 1 om maxim 2 oameni si are intrarea direct din strada fara fite si arata la ei ca si la cizmarie
te rezolva oamenii
buna vointa sa aiba
iar buna vointa o are pentru ca ai pus sticla aia de cola pe masa pentru a avea buna vointa
apoi platesti si tu acolo o suma modica sa isi ia omul o shaorma