| IIIx333III a întrebat:

Stiti ca pe messenger este virusul acela cu "Foto + link". Cum se poate scapa de el?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Pentru a sterge virusul trebuie sa :
1) Downloadezi Malwarebytes Anti-Malware 1.46 ( http://www.besttechie.net/tools/mbam-setup.exe )
2) Instalezi programul si la sfarsit te asiguri ca ai bifat :
Update Malwarebytes Anti-Malware
Launch Malwarebytes Anti-Malware
3) Apesi Finish.
4) Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apasa pe Scan.
5) Dupa ce termina click pe OK si apoi pe Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi click pe Remove Selected.
O zi buna! :)

1 răspuns:
| marius7tree a răspuns:

Daca te referi la acel virus care se trimite singur pe mess atunci descarca si instaleaza eset nod32 4 ca e cel mai bun.dp ce il instalezi ii dai un scan si la toti virusii krre tii gaseste le dai delete.eu cand dau click pe site ala nu ma lasa sa intru ca e virus.winking