| Adredemesconf a întrebat:

Buna!
Cum scapi de virusul ala "haha foto" (apoi un link ce pare a fi de facebook)? Adica macar sa nu se mai trimita singur pe messenger.
Mersi!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Sterge din control panel => programs tot ce iti pare suspect (de ce nu ai nevoie)
Ruleaza o scanare cu antivirusul.
Si eventual sterge messengerul si instaleaza o versiune noua.

| anonima20 a răspuns:

Salut...http://www.faravirusi.com/......9D/...sunt mai multe antivirusi.alege de aici:p.am avut si eu.si am rezolvat

| RainOfColors a răspuns (pentru anonima20):

"Mai multe antivirusi"... Gramatica asta...

| anonima20 a răspuns (pentru RainOfColors):

Scuze vroiam sa scriu,, antivirusuri,,laughing. abia acum am vazut.laughing

| anonima20 a răspuns (pentru RainOfColors):

Si scuze.mai devreme nu am vrut sa imi cer scuzerolling on the floor