| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Stiti ceva programe pentru desenat?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu folosesc Clip Studio.
Recomand si Krita.

| NLS a răspuns:

Krita, Photoshop si SketchBook sunt cele mai bune,
Dar nici GIMP sau Affinity Photo nu sunt cu mult mai prejos.
In afara de GIMP le-am incercat pe toate, cand mi-am achizitionat tableta grafica.
Cel mai mult imi place SketchBook, dar e chestie de gust, in toate vei lucra la fel dupa ce te obisnuiesti.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cel mai bun e Adobe PhotoShop, dar e pe bani si nu e chiar ieftin
cel mai bun free e Gimp... care e aproape la fel de bun ca PS, chiar mai bun in anumite locuri (scripting)

| flixbuster a răspuns:

GIMP, Inkscape, Paint.NET - toate free.

| NotNamed a răspuns:

Adobe Illustrator.

| BlackPixel a răspuns:

Krita

| StefanE2019 a răspuns:

Illustrator