| JIJ a întrebat:

Stiti vreun program se scos virusii? sa il downladez de undeva.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Un program antivirus vrei deci....Eu în locul tău aș folosi un antivrus extern butat de pe CD astfel știi că sistemul de operare și „cadourile" din el sunt innactive și devirusarea va fi mult mai eficientă. Pentru asta recomand așa:
http://www.avira.com/en/download/product/avira-antivir-rescue-system
de unde vei selecta spre download ISO-ul NU exe-ul.
se ia acel iso și se deschide cu orice program de scriere CD/DVD și se scrie pe un Cd gol
Apoi se butează de pe cd ca și cum ai reinstala Windows-ul.
Sau ceva mai eficient dar nu așa de „user firendly"
https://support.kaspersky.com/4162
Procedeul e identic ca în cazul Avira.
sau dacă ai avut contact cu Ubuntu încearcă să butezi în mod live cd cu Ubuntu 10.04 și să instalezi Clam TK în mod live. Apoi scanaează hard discul(deja montat) cu acest antivirus, dar nu uita să îi faci update.
Succes.în caz de melămuriri ia legătura cu mine și te ajut.

| stanly7 a răspuns:

Program de scos virusi.:)
E greu sa fi la inceput.
Nu-i nimic o sa inveti daca vrei.
Lupulsinguratic are dreptate foloseste un Rescue Disk.
Tinand cont ca esti un utilizator novice nu cred ca te-ai fi descurcat cu scanarea windowsului in safe mode sau folosirea combo fix-ului.
Daca ai windows 7 ar fi bine sa folosesti backup-ul :
http://www.youtube.com/watch?v=Dy1gUHe-rUU

| Azurry a răspuns:

Eu folosesc ESET NOD32 Antivirus.

| MihaiMariusStefan a răspuns:

Avira, avasta daca vrei free bine inteles