| sergiu2525 a întrebat:

Stiu ca este periculos sa overclickezi o placa video, dar ascultati:e slaba, e un fx5500, filmele HD le vede cu incetinitorul, dar HD-ripurile, alta treaba, doar ca se intrerupe o fractiune de secunda la fiecare 10-15 secunde, deci nu mare branza. daca stiti un program care face asta, caci pentru 2 ore(cat are filmul) imi trebuie o activitate cu 5-10% mai ridicata, atat! apoi revin la parametrii normali.

1 răspuns:
| dadonexus a răspuns:

Nu exista program decat al placii de baza easy tuning 6 sau cele de la Asus sau pur si simplu din bios dar daca placa depaseste 80 de grade inchide pc'ul si dupa dai frecventa normala.