| eddy2012 a întrebat:

Sunt in Italia. Mi-am cumparat recent un laptop si nu am internet in locuinta.

intrebarea mea este: Am auzit de internet pe stick. De unde pot cumpara acest stick, si daca trebuie sa platesc o anumita suma pentru abonament, sau doar imi cumpar stickul, il introduc in laptop si am net?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Stickul il cumperi de la un operator de telefonie (fixa sau mobila) si poate fi cu abonament sau cu cartela prepaid, oricum platesti stickul separat si internetul separat, in functie de optiunea pe care o alegi.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Doar cumperi stickul de la wind! Are cel mai bun semnal! Costa cu aproximatie 100 euro cheita si pentru inceput ai 400 de ore de internet pe luna!(ca sa reincarci cheita te costa 30 euro pe luna)

| SebySZ a răspuns:

Pai du-te la o agentie de telefonie ( Vodafone daca este ) si cer un abonament de internet mobil, nu costa asa de mult...dar! acesta functioneaza doar in locul de unde l-ai cumparat, adica daca l-ai luat din Italia numai ii Italia functioneaza...