| Pixelsss a întrebat:

Sunt nou in fotografie, am achiziționat de curând un Nikon d3200 cu obiectiv kit de 18-55mm ED II, si nu prea sunt mulțumit de el, ce obiectiv îmi recomandati? As vrea ca obiectivul sa poată facă toate categoriile de poze, gen portret, peisaj, etc.

1 răspuns:
| cby a răspuns:

Nu inteleg care este problema mai exact. Obiectivul de kit ar trebui in mod normal sa se descurce la ceea ce ii ceri. Deci ce nu merge? Stii sa faci poze cu el sau il pui pe automat?