| Superior a întrebat:

Sunt rentabile telefoanele replica?

4 răspunsuri:
| Yagami a răspuns:

Depinde de replica. Sunt unele companii fantoma care creeaza copii fidele ale telefoanelor la un pret mult mai mic, dar sa nu te astepti sa iti mearga exact ca originalul sau sa iti tina la fel de mult pentru ca nu are aceeasi calitate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te sfatuiesc. Se strica usor si in cele mai multe cazuri ai problema cu service-urile. Am citit o gramada de probleme. Intr-un timp ma batea si pe mine gandul sa cumpar o replica.

| Superior explică (pentru Salontanul):

Am auzit ca unele mai sunt poreclite "telefoane de ocazie, de unica folosinta, etc". Ce sa zic, risipa de materiale...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Superior):

Asa este. Am avut sansa sa citesc articolul unia care lua telefoane pentru incercari de la diferite firme. Daca il gasesc ti-l trimit. Acolo scria ca telefoanele replica sunt cu Android (chiar daca imita iPhone) si au caracteristici mai slabe decat originalul. Mai mult, nu prea poti instala aplicatii pe el. Se blocheaza si ai multe probleme cu ele.