| blanco95 a întrebat:

Sunt router-ele wireless periculoase pentru sanatate?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu.
Emisiile produse nu sunt atat de puternice incat sa provoace daune pe termen lung.
Sunt destul de asemanatoare cu cele produse de tv sau de radio si pana acum nimeni nu s-a plans de ele, nu?

http://www.realitatea.net/......54096.html

In schimb telefoanele sunt destul de periculoase daca sunt folosite o lunga perioada de timp

| Iulian03 a răspuns:

Da,sunt cancerigene.

| FantaZEW a răspuns:

Nu, nu sunt periculoase de loc.

| tudorviorel a răspuns:

Tot ce transmite unde electromagnetice este daunator pentru sanatate.calculator telefon cuptor cu microunde panouri de icalzire radiante.dar nu avem ce face.trebuie sa le folosim cit avem nevoie nu in exces.de preferinta daca opresti calculatorul deconecteaza si ruterul de la priza

| lor3nutza a răspuns:

Nu cred