| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Am un router wireless Ds-link, DC 12V 500ma, folosesc un telefon Allview P6 life. Si un televizor Philips, UVSH 220-240 V-50/60 H2 55w sunt periculoase? Sunt radiatii periculoase? Sincer. Au efecte care o sa imi faca rau?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aparatele electronice si electrice de uz casnic sunt astfel proiectate incat radiatiile de unde electromagnetice sa fie minime.
Sunt multe pareri pro- si contra acestor radiatii, dar inca nu s-a facut nici o demonstratie indubitabila, nici pro-, nici contra periculozitatii acestor radiatii.

Orice lucru in exces poate dauna sanatatii. De exemplu, aerul este vital organismului nostru. Dar daca pompam aer in organism cu presiune mare sau in alta parte de cat caile respiratorii, atunci si aerul poate fi extrem de daunator.

| Cazacu_Marius_1979 a răspuns:

Stai linistit, iti faci prea mari probleme, gandeste-te la cei care lucreaza in fabrici toxice.

| Csadi_Ionut_1998 a răspuns:

Nu îți afectează sănătatea, îți spun sigur. Sunt mici radiații s-ar inofensive