| FucktheSystem a întrebat:

Sunt singura care este enervata de prescurtarile de pe mess gen "sall","si","cpl" sau "mah"?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Pe mine ma enerveaza cuvanta "aha" ma dispera raw de tot.

mah... mai merge intre baieti ca na. cum sa iti zica? ce faci domnisoara?
sall. merge.
in loc de salut un sall e mai eficient
si? nu prea ii vad sensu.
cpl. parca era cu placere. sau ceva de genu.
nu am deranjaza asta.

13 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Alea te enerveaza? pe mine ma dispera persoanele care folosesc "aloha" in loc de "sall" imi vine sa le dau direct ignore, ce-i mai rau e ca nici nu le fac observatiecrying. Detest si "ca"(kappa) folosit in exces(si unde nu e deloc cazul). Sunt multe chestii care ma enerveaza pe mess, din acest motiv il folosesc din ce in ce mai rar, in ultimul timp verific mai des mail-ulstraight face iar inainte nici nu ma prea interesa, ei bine s-a intors roata... partea proasta e ca multi scriu asa crezand ca-s mai cool stiind/invatand tot felul de semne si prescurtari. am intalnit situatii in care unii imi explica ca cica ar fi necesar sa se inteleaga mai binestraight face ar fi mai multe de zis, dar nu vreau sa par un frustrat.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

NU. Bine ai venit în lumea oamenilor normali înconjuraţi de anormali.
De triliarde de ori mi s-a zis că-s nebun sau "grammar nazi" dar eu destest orice formă de pocire a limbii române.

mira
| mira a răspuns:

Nu esti singura.Acest mod de prescurtare s-a extins si pe TPU, si in scrisorile particulare, si chiar in tezele scolare.

| Razvan a răspuns:

Nu.Bine ai venit in fan-clubwinking

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu esti singura laughing. Si eu inainte mai foloseam "acum","sal", "cp" si multe altele, dar mi-am dat seama ca e o porcarie oh go on, distrugi limba romana asa straight face, parerea mea!

| brumic a răspuns:

Te enerveaza acele prescurtari, zici!? Pai nu mai folosi Y! Messenger! Sunt o multitudine de alte programe de mesagerie instantanee, cum sunt: Pidgin, Trillian, Meebo, Adium, Miranda, Digsby. Sau ai alta solutie: socializeaza pe viu!

| Muffins a răspuns:

Nu esti singura... pe mine ma enerveaza aia care isi pocesc numele cu y, sh, tz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, esti cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se Par CooL! Dar voi Ratatilor nu intelegeti cei CooL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie...ma dispera cele de genu : npc(nu port chiloti ) si mai multe care nu aqu legatura cu sensul adevarat

| KlaudyaAddha a răspuns:

Nu esti singura. Pe mine ma enerveaza cuvantul "aha"
Eu mai folosesc "sall", mi se pare draguta prescurtarea
Dar restul sunt niste prostii

| YBlog.Tk a răspuns:

Sall e cel mai idiot cuvant angry

| Varul a răspuns:

Nu dar lumea devine din ce in ce mai lenesa
Aproape e un stil de viata scrisul asta
Uni chiar vorbesc asa