| anonim_4396 a întrebat:

Tastatura/mouse wireless merge cu baterii? Cam cat tine o baterie?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da.
Dar poți să pui acumulatori și nu mai ai probleme; ai un set de rezervă permanent încărcate și aia e! Pe mine, la un șoarice HP mă țin și peste o lună pe încărcare.
Depinde destul de mult de gradul de folosire (mișcare), dar și de distanța dintre ele și receptor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca si vezi. Depinde cat de mult scrii cu ele. Tastatura manaca curent cand da semnale de la taste in pc, la fel si mousul cand dai click.Nu am de unde sa stiu cat timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Unele baterii tin 1-2 luni, altele mai mult, totul depinde de calitatea bateriei si de cat de mult folosesti tastatura sau mousu-ul.