| anonim_4396 a întrebat:

Tehnologia 5G are vreo legătură cu fizica?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Tot ce vezi in jurul tau are legatura cu fizica intr-o oarecare masura. Pentru ca fizica studiaza tot ce ne inconjoara.
Citeste un pic despre ea: https://ro.wikipedia.org/wiki/Fizic%C4%83

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Electromagnetisnul are ce spui? Undele alea care se reacționează si se emit?

| TheRealOne a răspuns:

Da, chiar are. Ei bine, cel putin cu frecventa... 2. 5Ghz-3. 7Ghz, asta este viteza aprobata de oamenii care nu stiu nici un pic de stiinta si care se dau mari ca stiu totul. 5G poate ajunge la o frecventa cu mult mai mare, desigur mai mica decat lumina, care are si ea frecvente extrem de mari. Multi oameni cred ca aceste radiatii de la antena 5G dauneaza, dar de fapt se inseala amarnic: daca lumina nu dauneaza omului, care este mult mai joasa decat undele UV, Gama, etc. atunci frecventa 5G-ului nu are cum sa afecteze pe nimeni, nici macar animalele. Sper ca te-am ajutat.

| Simpatic a răspuns:

Cam totul are legatura cu fizica...

| PainTech a răspuns:

Toate au legătură cu fizică, mai ales când vine vorba de tehnologie.

| floreadan a răspuns:

Are legatura

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.