| fanmiraculos a întrebat:

Educaţia tehnologică/tehnologia (cred) e acelaşi lucru cu fizica?

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Nu au nici o legatura una cu alta.

| Elena_Alexandra_Ell_M_1997 a răspuns:

Nu. Educatia tehnologica este ca educatia plastica, adica faci lucru manual, iar tehnologia este o materie unde se preda prelucrarea materialelor prime, notiuni ecologice, mai pe intelesul tuturor se studiaza Petrolul, Carbunii, Gaze naturale, sarea sau protecia mediului sau cum sa faci scheme de ex. schema scolii sau schema casei. Depinde, iar fizica e cu totul si cu totul altceva. Seara buna!