| MmoooTtttt a întrebat:

Știe cineva daca atunci cand instalez Windows 7 de pe CD ( original ) vine direct cu Microsoft Word, PP și restul? Sau de unde as putea sa le iau?
Și dacă ar merge, este vreo modalitate sa le mut/copiez de pe Windows 7 pe Windows 10? Va rog, chiar am nevoie!

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu o să aibă office și restul programelor, va trebui să le instalezi separat.

| NLS a răspuns:

Exista suita gratuita, accesibila din browser, în care poți face chestii elementare, însă nu orice.
Sau exista LibreOffice, suita rivala și gratuita.
La Libre Office tot ce ai de făcut e sa mergi în setări, și sa pui sa salveze in acelasi format cu suita Microsoft, adică: docx, xlsx, pptx.
Interfața și comenzile seamănă foarte mult, chiar dacă sunt poziționate puțin diferit unele...

Suita Microsoft clasica, pentru uz personal, costa ~ 140-150€.

| Bizon95 a răspuns:

Bineinteles ca Office NU vine cu Windows
sunt 2 kituri foarte diferite

iar daca ai deja instalat Office pe windows 7, atunci singura modalitate posibila e sa instalezi windows 10 peste win 7
DAR NU RECOMAND... EVERRRRRRRRR

| flixbuster a răspuns:

Microsoft Windows este un program (de fapt o colectie de programe) din categoria sisteme de operare.

Microsoft Office este un alt program (tot asa, o colectie de programe) din categoria programe de birou.

Prin upgrade Windows 7 la Windows 10 cu pastrare programe si fisiere utilizator ar trebui sa iti pastrezi (si) Office-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine cu Office, trebuie cumparat si instalat separat. Nu stiu cum vine cu transferul de programe de la un sistem de operare la altul, eu am facut upgrade de la Windows 8.1 la 10 si mi-a pastrat toate programele, dar nu stiu daca va face la fel la 7. Parerea mea e sa instalezi suita Office direct pe 10. Spor

| DeeaCarmen a răspuns:

Nu vine cu ele.