| alexand3r26 a întrebat:

Știe cineva daca ochelarii 3D din AFI merg si in Băneasa la Grand cinema?

3 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

E un singur 3D, deci da. Sa nu te gandesti sa furi ochelarii aia ca e pacat mare!

| suntserios a răspuns (pentru Vofuse):

Asta sa o crezi tu ca exista un singur 3D

Exista ochelari roşu/albastru, roşu/cyan, magenta/verde

Exista ochelari 3D activi care alternează succesiv imaginile pentru ochiul stâng cu cele pentru ochiul drept de fiecare dată când se schimbă imaginile pe dispozitivul de afişare

Exista ochelari 3D pasivi polarizarea lentilelor în 2 moduri principale: liniar sau circular în funcţie de sistemul 3D care redă si afişează conţinutul 3D.

Din cate stiu eu cei de la Baneasa folosesc ochelari pasivi si acum cativa ani nu erau compatibili cu alte cinema uri din tara. s au mai schimbat poate lucrurile de atunci

| Vofuse a răspuns:

E un singur tip de 3d nu te ochelari 3d. La asta ma refeream.