| DoarOana a întrebat:

Toate tabletele grafice se pot folosi in Photoshop? Ma tot gandesc la Genius http://www.shopmania.ro/......23922.html
Aveti voi alta pe care o recomadati?

4 răspunsuri:
| klimt a răspuns:

Sigur ca da, poti folosi tableta pe post de mouse daca doresti happysincer, nu recomand Genius, pentru mica diferenta de pret, recomand Wacom, pentru ca Genius am avut si a mers foarte bine dar s-a stricat din senin, astazi am folosit-o si o zi sau doua nu, iar cand am vrut sa desenez iar - nu mai mergea de nici o culoare, recomand Wacom Bamboo Pen sau varianta putin mai scumpa care e si cu Touch, raspund cam tarziu, poate te-ai hotarat deja, sa te bucuri de achizitia facuta! Bafta!

| dotcube a răspuns:

Normal ca merg, tableta e ca mouseul sa zicem merge in orice aplicatie.

| traceurpkvictor a răspuns:

Buna! Eu cu asta ma ocup sunt designer grafic, fac desene etc... nu vreau sa ma laud. Am folosit foarte multe tablete si cred ca pot sa iti fac niste recomandari:
*IPad: Nu te gandi doar ca este cam cea mai celebra gandeste-te la cat de sensibila este. Iti aluneca odata si asta este... i se deregleaza senzorul si touch-ul nu mai merge
*Wacom: Da! este foarte buna dar nu orice tableta de la Wacom. Daca folosesti una mica gen Bamboo o sa iti fie mai greu sa desenezi in schim daca iti cumperi una mai mare care costa cam 1000-1500(stiu ca aveam la serviciu) este excelenta
*Achros: Ar fi recomandarea mea. Este destul de ieftina si merge perfect. un model ca 70IT sau 101 este destul de bun in multe: aplicatii, navigatie desen... nu ca celelalte nu ar fi
Samsung Galaxy: Este destul de scumpa dar merita
BlackBerry: Asemanatoare cu Achros.
Cam astea sunt recomandarile mele pentru tablete
PS: nu iti lua Genius NU merita nu este buna de nimic... se deregleaza foarte usor... eu a trebuit sa o repar de cateva ori mai ales ca avem probleme cu accelerometrul
PSS:nu toate au pix dar acesta se poate cumpara! Ciao!

| carmody a răspuns:

Pai si daca imi cumpar una Samsung, cum o pot folosi in photoshop, adica este vreun program cu care o conectez la photoshop?