| DoarOana a întrebat:

Ce credeti despre tabletele grafice Genius?

Sunt la inceput asa ca deocamdata imi iau o tableta mai ieftina dupa care daca voi avea nevoie de ceva mai profesional imi voi cumpara alta.
M-am gandit la Genius G-Pen F610. Stie cineva care e marimea acestei tablete? Am auzit ca acel plastic se poate zgaria usor. E adevarat?
Sau recomandati alta tableta grafica?

Răspuns Câştigător
| DarKJoKeR a răspuns:

Buna.

O intrebare despre tablete grafice am avut si eu nu demult.
Dupa mult timp de gandire, am achizitionat si eu de la un prieten tableta Genius G-pen M609 [nu e foarte diferita de cea la care te-ai gandit]. Suprafata e chiar mare [poate mai mare si de cat ai avea nevoie] si e si usor de folosit [desi iti trebuie ceva timp pana te obisnuiesti cu ea].

Marimea tabletei e aproximativ cat o foaie A4.Cat despre zgariat, crede-ma ca te va tine ani buni, chiar daca initial pare ca se "zgarie".E normal ca la inceput sa se vada urmele pixului pe tableta dar nu schimba cu nimic calitatea ei.

Daca vrei iti pot oferi mai multe detalii pe id-ul : dark.joker15
P.S.:Am vreo 2-3 desene realizate cu tableta aici: http://radu20092000.deviantart.com. Insa nu sunt cine stie ce pentru ca inca ma acomodez:D.

Sper ca am fost de ajutor