| Ghost01 a întrebat:

Tocmai am cumparat un pc de la un amic dar nu are placa video am cautat o placa video si am gasit-o pe asta Placa video Gainward GeForce GT 630 1GB DDR5 128-bit
Si nu stiu daca este compatibila cu placa mea de baza Biostar P4M900-M7 FE
Ce sa si fac sparg norma in placi video laughing

Răspuns Câştigător
| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Placa da te baza are suport PCI-Express. Placa video e tot Pci-Express deci prin urmare este compatibila. Cumpara placa de aici ca o sa ai si transport gratuit nu ca la alte magazine, iesi pe + cu 15lei http://bit.ly/VIIBht

| Ghost01 explică (pentru MirelutaAlbinuta):

Deci sursa am de 450 de W.Deci sigur merge si placa de baza e compatibila exista si alti factori care poata afecta compatibilitatea placi?

| MirelutaAlbinuta a răspuns (pentru Ghost01):

Exista doar un factor. Acesta care ti l-am zis mai sus. Inainte de 2006 placile video si placile de baza aveau suport AGP, dupa 2006 a aparut suportu PCI-Express care e si in momentul de fata. Cum si placa de baza si placa video sunt Pci-Express e compatibil. Cu sursa nu iti face probleme una de 450w duce un tank de calculator. Pe al tau il duce fara probleme

| Ghost01 explică (pentru MirelutaAlbinuta):

Multumesc am placa merge frumos chiar acuma ma joc gta IV cu shadow si texture pe medium sireflection si water pe high eu zic ca merge super avand in vedere ca am un procesor cu doua nuclee multumesc pentru. ajutor sper sa ma ajuti cand mai am nevoie XD.

6 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Este compatibila placa video cu placa de baza

| Ghost01 explică (pentru SouLIce):

Va multumesc tuturor pentru. raspunsuri am dat comanda la eMAG si vine comanda azi deci o sa vad imediat daca este sau nu compatibila laughing))

| superpret a răspuns:

E compatibila!