| Annyya a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un telefon la abonament (cosmote) si vreau sa folosesc internetul (la abonament am si internetul inclus), dar am cateva probleme big grin. Am internetul activat, pornesc wi-fi-ul, dar am nevoie de o retea wi-fi... Nu stiu cum sa fac una, imi cere SSID retea si habar n-am de unde sa iau asta laughing
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Mimy123 a răspuns:

Ca sa folosesti wi-fi-ul, ai nevoie de un router wireless in casa, care sa iti transmita un semnal WiFi. Daca mergi intr-un local, restaurant, pub, magazin, etc in care au WiFi gratuit, poti incerca acolo sa te conectezi. Nu e nevoie sa faci tu o retea WiFi, ci doar sa te conectezi la una existenta.