| Rihanna_3638 a întrebat:

Tocmai mi-am instalat un nou windows si nu functioneaza sunetul pe internet, doar in calculator si pe youtube merge... mi-am instalat si flash player... ce sa fac?

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Dezactiveaza orice sound effect ciudat sau "Environment", le gasesti la setarile programelului ce insoteste driverul propriu zis(in control panel daca nu-ti apare in tray).

| AndoAlex a răspuns:

Probelma e din windows
sunetul ti se opreste deoarece serviciul Windows Audio se opreste din cauze necunoscute. Cand se intampla, da-i run->services.msc, si da-i start la acest serviciu. Te mai poti uita si la proprietati, la pagina cu recovery, daca te saturi sa il tot pornesti manual.