neluL
Întrebare recomandată | neluL a întrebat:

Totul despre HI5
1. Emoticoane pe categorii pentru HI5(merg si pe alte site-uri de socializare, forumuri, blog) http://smileyjungle.com/Bad-Taste/
Sau poti crea emoticoane aici pentru Hi5(merg si pe alte site-uri de socializare, forumuri, blog) http://smileyjungle.com/smiley-generator/

2.Cum pui o poza pe fundal la HI5 Skin
Pentru poza te duci pe HI5 la profilul meu >- modifica aspectul >- creare un aspect pentru profil(in coltul dreapta sus ) >-Pagina >globala-la nume scrii ce vrei tu (de preferinta nick-name-ul tau)
Apoi la fundal de pagina da clik pe browse si te duce in pc unde alegi poza respectiva pe care o doresti!

3.Cum pui o melodie pe HI5
Intri pe: http://www.youtube-video-codes.com/ sus la "home" scrii melodia pe care o vrei clik "Search For Videos " clik" Grab code" (sub melodie) dupa aceea bifezi unde scrie "Code To Embed Video On Your Blog, Profile Or Web Site AutoStart " apoi clik pe chenarul de mai jos cu codul (ai sa observi ca se albastreste) dupa clik dreapta /clik >copy si apoi te duci in pagina ta de HI5 dai la "editeaza despre mine" si ce ai copiat dai paste la "despre mine" clik in josul paginii la "salvare profil" si melodia va canta in momentul cand pagina ta HI5 va fi accesata!

4.Cum scrii colorat pe HI5 intra aici http://letmewrite.hi5profilegenerator.com/

5.GENERATOR de text animat (GIF) pentru HI5 http://www.fodey.com/generators/newspaper/snippet.asp Cum functioneaza? In dreapta sus la "Create"ai mai multe modele de scris, alege unul din ele si apoi completeaza campul cu >"Text"-clik pe "Generate". Apoi copiaza codul html si insereaza-l in pagina de HI5 (codul html este primul si il poti pune atat in profil cat si in comentarii)

6.Cum pui CHAT pe HI5 Copiezi din acest fisier text scriptul si il inserezi in "editare profil" si il pui in "despre mine" fisierul l-am urcat aici http://www.megaupload.com/? d=MPPTZ7WN

7.Cum lasi comment cu o poza pe HI5? Incarci o poza pe http://imageshack.us/ sau pe http://imgur.com/ si apoi iei link-ul direct de acolo si il pui intr-un cod de forma asta in comentariu: < img src="link direct de la poza" / > (scoate golurile dintre daca faci copy/paste) De asemeni acest link merge si in profil la "Interese sau About Me" Formate suportate: jpeg, jpg, png sau gif

8.Cum salvezi (furi) o poza de pe HI5? Daca navighezi cu Mozilla Firefox pe internet, in momentul in care esti in pagina cu poza HI5(pe care vrei sa o descarci in pc) te duci la meniul browserului in "Unelte" (Tools), apoi selecteaza "Informatii despre pagina"(Page info) apoi "Multimedia" (Media)si printre linkurile care apar il selectezi pe cel care are terminatia. jpg, este tip imagine... sunt mai multe cu aceeasi terminatie (jpg) dar il gasesti tu pe cel care te intereseaza
Cand selectezi link-ul respectiv o sa apara poza in partea de jos a paginii si poti apasa butonul de "Salvare ca" din dreapta sus a ei.

9.Cum descarci (furi) un album de poze de pe HI5?
-Fa-ti un mail de 10 minute aici http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html
-Intra pe pagina de Hi5 backup http://www.heyo.ro/hi5-backup.html Aici ti se cere adresa de e-mail (pe care sa trimita link-ul de download al pozelor) si adresa contului de Hi5 dupa care doresti sa salvezi pozele. La adresa de e-mail o pui pe cea de 10 minute generata de site-ul de la pasul 1 iar la adresa contului scrii link-ul de la sectiunea "Info" de dinainte de textul "Trimite-o prietenilor tai" sau daca nu are copiezi adresa paginii profilului.
Daca nu te lasa sa salvezi fara sa ai cont la ei, iti faci contul pe adresa de mail de 10 minute, pe care o prelungesti cat ai nevoie.
-Dupa ce dai click pe butonul "Trimite-mi pozele" astepti pe pagina cu mail-ul tau de 10 minute sa iti apara mesajul cu link-ul de download al pozelor, poate sa dureze cateva minute asa ca nu da refresh la pagina foarte des (F5). In cazul in care nu iti ajung cele 10 minute ale mailului da click pe link-ul "Am nevoie de mai mult timp! Mai vreau înca 10 minute!".
-Cand iti este trimis link-ul de download al pozelor il urmezi si descarci!

10.Cum scrii cu diferite caractere pe HI5 - html (ingrosat, inclinat(italic), subliniat, scris MARE(pe care il faci cat de mare vrei - e de ajuns sa schimbi cifra), scris taiat) si ca bonus ai si cateva poze facute din caractere speciale. Toate acestea le-am urcat intr-un fisier text aici http://www.megaupload.com/? d=PWZI018Y

11.Cum stergi contul pe HI5? Intra pe pagina ta de HI5 si click pe "cont"(in dreapta sus)si apoi in pagina jos vei gasi "Anulare cont" >-ai incheiat socotelile cu HI5.Pentru a reactiva contul de hi5, va trebuii sa te loghezi cu emailul si parola si iti va aparea butonul de reactivare.
Daca mai aveti ceva de adaugat si voi... nu ma deranjeaza! ENJOY!

Răspuns Câştigător
| adriana543768654567895334 a răspuns:

Moamaaa ce misto.

26 răspunsuri:
neluL
| neluL explică:

Alte caractere speciale pentru HI5 mai gasiti aici online
http://secretel.blogspot.com/2009/09/caractere-hi5-d-enjoy.html
Copy & paste!

neluL
| neluL explică:

@pryncesSs ai dat salvare dupa ce ai completat campurile din Pagina globala si apoi trimite la HI5?

neluL
| neluL explică:

@getuka12 si pentru toata lumea care ''nu vede sa citeasca ''in PAGINA GLOBALA! Poza pe care o incarcati trebuie sa fie in formatele.gif sau.jpg între 1x1 şi 1600x900 pixeli! Scrie chiar sub ''rasfoire'' chestia asta! Mult succes in continuare!
Am pus si un print aici http://i.imgur.com/lqC9P.jpg

neluL
| neluL explică:

@Roxy - poza o micsorezi in PAINT! O faci de cat vrei tu acolo! Dupa ce incarci poza in Paint da clik pe Redimensionare!

neluL
| neluL explică:

@Razvi nu este obligatoriu sa pui imagini si la celelalte sectiuni. Imaginile nu trebuie sa depaseasca nr de pixeli (trebuie sa fie cat mai apropiate de acea dimensiune). De ex. o poza cu dimensiunea 1550X850 merge.

neluL
| neluL explică:

@emyyy foloseste Mozilla si merge! Normal trebuie sa mearga pe toate browserele! Nu trebuie sa-ti faci cont.

neluL
| neluL explică:

@Amaliutza Ca sa nu se vada melodia din pagina ta de hi 5 incarca melodia care vrei sa cante pe pagina ta de HI5 aici http://www.mixpod.com/ alege o melodie si sub ea ai ''SHARE'' ->clik pe Share si copiezi codul embed de acolo si il pui in ''Despre tine'' pe HI5 sau unde vrei tu!

neluL
| neluL explică:

@pinkpinqdanaa doar sa ti-o spargi! Uite aici un link:
http://fisierulmeu.ro/26SU8IGI4BMH/spargi-parole-HI5-rar.html
Bafta! (nu te apuca sa spargi si la altii :D )

neluL
| neluL explică:

@Ana de cand Hi5 are o noua fata (new face) nu se mai pot reactiva conturile sterse! Alt cont nou este singura solutie.

Răspuns utilizator avertizat
| RoxyLaLa a răspuns:

Dar unde micsorez poza?

| mgxxtreme13 a răspuns:

Esti tare ba!
happy

| getuka12 a răspuns:

Nici mie nu-mi merge ca @pryncesSs!:-ss

| Amalia a răspuns:

Da.dar eu vroiam sa nu se vada melodia respectiva.cand o pun la profil.ca am vazut asa la niste fete, oricum mersi

| pryncesSs a răspuns:

Hei sad.
mie tot nu imi iesa sa'mi fac aspectu de profil cu poza mea.
adica pun poza in browser. si cand dau la examinare.imi apare pagina albasad

| RazvyP a răspuns:

Eu am pus o imagine la pagina globala dar la sectiunile secundare si principale mai trebuie sa pun imagini obligatoriu?
Si imaginile trebuie sa aiba fix pixelii sau intre?
Te rog spune-mi si mie daca vrei.big grin

| pinkpinqdanaa a răspuns:

Mersi.Dar am o intrebare... nu sti cum pot sa imi aflu parola de la un hi5? ca am uitat-o.

| pinkpinqdanaa a răspuns:

In legatura cu aflarea propriei parole...trebuie neaparat sa imi fac cont? cu 2 euro + TVA?:*

| Lorenik a răspuns:

Multumim!

| hannahmontana_6953 a răspuns:

Ms mult!

| Frunziix3 a răspuns:

Super mmersi mult!♥

| Ana_1799 a răspuns:

Mi'am dezactivat contul. si acum nu mai merge sa il reactivez. sti cumva de ce?

ma poti ajuta?

| rOXY12394785 a răspuns:

Superb

| andreeabelle a răspuns:

Merci mult!

| FunkyPunkyRock a răspuns:

Msss

| emyyy a răspuns:

Hai vreau sa folosesc si eu hi5Tools dar nu imi merge chiar daca as folosi Internet Explorer si nu inteleg dc nu merge...trebuie sa imi fac cont sau ce?