neluL
Întrebare recomandată | neluL a întrebat:

TOTUL DESPRE YAHOO MESSENGER -Partea a doua

16. YAHOO MESSENGER - Autoresponder - Raspunde automat in locul tau http://www.freedownloadscenter.com/......nload.html

17. YAHOO MESSENGER - Ignore List - Messenger (din Toolbar) — > Preferences — > Ignore List (Category) – Bifeaza optiunea "Ignore only the people below" — > Click pe butonul ADD — > Scrie ID-ul ce urmeaza sa fie ignorat si selecteaza versiunea de chat folosita de el. — > Click pe Ignore — > Apply — > OK. foto: http://i.imgur.com/bhmcR.jpg

18. YAHOO MESSENGER - Cum iti stergi ID-ul din lista de contact a unui prieten! Trolling Arounds – Deny a Buddy ( DaB3 ) este un soft cu ajutorul caruia iti poti sterge id-ul de YM! din lista de contacte a unui "prieten" FOTO: http://i.imgur.com/LcFOq.jpg Dupa cum se vede in poza de mai sus, modul de functionare este foarte simplu. Introduci id-ul tau de YM! in casuta ( Your Yahoo ID ), parola corespunzatoare id-ului tau ( Your Password ) iar in casuta Targets ID, id-ul "prietenului" din lista caruia vrei sa fii sters. Action! Dupa ce este apasat butonul "Action!", vei fi delogat automat de pe Yahoo! Messenger : You have been signed out because you signed in on a different computer or device. Mesajul prin care esti anuntat ca te-ai conectat de la un alt calculator.
Programul DaB3 poate fi folosit si daca nu esti conectat la YM! in momentul utilizarii lui. Daca "prietenul" din lista caruia vrei sa-ti stergi id-ul este online in momentul actiunii, el primeste o notificare YM! prin care este intrebat daca vrea sa-ti pastreze adresa de e-mail in adress book. Daca este offline, nu va primi nici o notificare. Dispari fara urma :D Programul il descarci de aici: http://www.megaupload.com/? d=ZL0CWCO6 sau de aici http://www.2shared.com/file/4121839/8a65464b/Y_Buddy_Den ied.html Nota: Din cate am observat, programul nu foloseste nici un protocol care sa puna in pericol contul de Yahoo! al celui care il foloseste. Face o singura conexiune catre un server al yahoo : Multimedia Conference Control Tool / port : 5050.

19. YAHOO MESSENGER - Cum poti sa "furi" un avatar! Accesezi un URL in browser cu adresa asta: http://img.msg.yahoo.com/avatar.php?yids=id-ul&format=pn g Tot ce trebuie sa faci este sa inlocuiesti textul id-ul cu ce nick-name are persoana respectiva. Dupa ce accesezi linkul dai click dreapta si save file in calculatorul tau. Gata esti cel mai mare hot de avataruri…. :D

20. YAHOO MESSENGER - Pentru a te loga cu 2 sau mai multe ID-uri in acelasi timp:Sper sa nu fie prea complicat pentru tine dar daca urmezi pasii pe care ii zic poti deschide mai multe instante de yahoo: Te duci la Start si >clik- Run. Acolo scrii regedit si >clik- ok, O sa apara my computer si mai multe foldere.Alegi folderul cu numele "HKEY_CURRENT_USER" si dai clik pe plusul acela de linga, in stanga apoi alegi "Software" si dai click pe plus si clik "Yahoo" >>-clik- "pager" si in sfarsit >-clik pe "Test" acolo in dreapta o sa zica ceva de default da trebuie sa dai click dreapta si >"NewString value" la care ii dai numele "Plural" Cu P mare. Dupa ce i-ai dat numele plural dai dublu click pe el si la "Value data" scrii cifra 1. SI dai ok. Acum poti deschide mai multe instante de yahoo.

21. YAHOO MESSENGER - Daca te spioneaza cineva pe mess sau iti citeste arhiva instaleaza programul Spybot Search Destroy ca sa vezi daca ai vreun program care te spioneaza, uite si un tutorial cum se foloseste aici: http://www.videotutorial.ro/? p=817 De aici il descarci: http://download.chip.eu/......56694.html exe&t=4dd1090a&sign=8535f011886970c11b0dbdea79cfc49b&dl_ type=dl_hs&lang=ro#

22. DACA NU VEZI SCRISUL PE MESSENGER - Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete. Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal... enjoy it.

23. YAHOO MESSENGER - daca la conectare iti da eroare:intra in
Start – Run – regsvr32 jscript. dll – OK
Start – Run – regsvr32 vbscript. dll – OK

24. YAHOO MESSENGER - RECUPERARE PAROLA/Deblocare ID / Cont Y! M – Your account has been locked! "Your account has been locked" apare dupa cateva incercari de logare esuate sau cand cineva incearca sa-ti sparga parola. REZOLVARE: In contul de Yahoo! se poate seta o adresa de e-mail alternativa. Adresa de e-mail alternativa ne foloseste la resetarea parolei, chiar si atunci cand uitam datele personale sau raspunsurile la intrebarile secrete, setate cand am creat contul de Yahoo! 1. Click pe "I can`t access my account". FOTO: http://i.imgur.com/ySBKl.jpg 2. Bifezi casuta "My password doesn`t work" FOTO: http://i.imgur.com/Snhvk.jpg 3. Introduci ID-ul pentru care vrei sa recuperezi parola si codul de siguranta din imagine, FOTO http://i.imgur.com/oP88K.jpg 4. Introduci adresa de e-mail alternativa. La care bineinteles, trebuie sa-i sti parola.FOTO http://i.imgur.com/xbDfd.jpg 5. Acum verifica adresa de e-mail alternativa si dai click pe link-ul de resetare al parolei. Reset My Password. FOTO
http://i.imgur.com/nW9xi.jpg 6. In pagina care se deschide, va trebui sa introduci parola. Aceasta poate fi parola ta actuala (cea care nu mai era acceptata) sau o noua parola. FOTO: http://i.imgur.com/OpjyG.jpg Acum te poti loga pe Messenger sau pe Yahoo! Mail fara probleme. Aceasta este o metoda re recuperare a parolei, dar functioneaza si in cazul in care ai un ID blocat. Este o solutie eficienta de deblocare a parolei de Yahoo! Messenger / Mail & etc Yahoo!

25. YAHOO MESSEGER - Cum pot sa sterg contul de Yahoo! (ID-ul de Y! Messenger)? Simplu! Mergi la adresa : https://edit.yahoo.com/config/delete_user si completeaza datele de autentificare pentru a urma procedura de stergere a ID-ului / contului. Are you sure you want to terminate your Yahoo! Account? Sterge contul de Yahoo! (delete Yahoo! ID Account)
Inainte ca cineva sa stearga contul de Yahoo!, trebuie sa stie ca odata cu acesta se sterge tot ce tine de acel ID. 360 blog, Address Book, Yahoo! Mail, Yahoo! Messenger ID, GeoCities website, My Yahoo, Yahoo! Bookmarks si restul serviciilor oferite de Yahoo!, pentru acel ID vor fi sterse ireversibil, astfel ca mail-urile, adresele de e-mail, arhivele de messenger nu vor mai putea fi recuperate dupa stergerea id-ului. In cazul in care folositi un serviciu platit si aveti bani transferati in contul de Yahoo!, odata cu stergerea contului personal, suma de bani este pierduta.
"By terminating this account, you will lose your Yahoo! ID, Mail address, and Profile names. We will also delete your account data and settings across the Yahoo! network. This includes the contents of your HotJobs, Yahoo! Mail, Yahoo! Address Book, Yahoo! Small Business, Yahoo! GeoCities, Yahoo! Briefcase, My Yahoo! and more. Account deletion will also terminate any paid services that you own with this yahoo id. You may not be able to recover payments remitted for these services or the data associated with these accounts."

26. YAHOO MESSENER - Status-uri - http://www.yahoostatus.ro/statusuri.php
Status-uri & avatare http://sweety-things.weebly.com/statusuri-de-la-voix.htm l
Status-uri mess, messenger, statusuri funny www.avatare-messenger.ro/statusuri
Status-uri De-Calitate http://statusuri.de-calitate.ro/
Status-uri pe categorii http://www.statusuri-belea.com/category/statusuri-dnd/

27. YAHOO MESSENGER - Emoticoane http://freeemoticonsandsmileys.com/
Emoticoane pe categorii http://smileyjungle.com/Bad-Taste/
Creeaza emoticoane aici http://smileyjungle.com/smiley-generator/
Coduri de culoare html http://html-color-codes.com/

... ENJOY! (mai sunt si alte programe de flood, hack, yahoo-ip, booters, ID-blockers dar nu vreau sa dezvolt subiectele)

Răspuns Câştigător
| belcatalin a răspuns:

Bun gasit Nelu,
Foarte interesant si folositor tot ce ai postat mai sus.
Eu ma mir cum poti sa stii atitea lucruri extraordinare despre calculator. Probabil ai calificare in acest domeniu, altfel e greu sa-mi explic. Doar cu pasiune pare cam greu de crezut sa poti sti atitea.

Oricum iti multumesc pentru efortul tau de a ne pune noua la dispozitie o groaza de aplicatii folositoare.

Toate cele bune! Weekend Placut.

97 răspunsuri:
neluL
| neluL explică:

@camellia ! Urmeaza pasii pentru a rezolva problema ta !

1.Dezinstaleaza mesenger 10,9 sau care il ai tu ! Ca sa dezinstalezi Yahoo Messenger mai intai debifeaza ''Sign In Automatically'' si apoi te duci in START, click on CONTROL PANNEL, click on ADD/REMOVE PROGRAMS si apoi cauti Yahoo Messenger->clik dreapta si uninstal ! Dupa ce dezinstalezi programul stergi si YIM shortcut de pe desktop apoi dai un restart la pc !(sa nu uiti sa debifezi ''Sign In Automatically'') Apoi descarca Yahoo Messenger din linkul de mai jos dar nu il instala ! Repet NU IL INSTALEZI !
Messenger 11 il descarci de aici: http://messenger.yahoo.com/beta/win

2. Descarca Advanced System Care Pro v.3.3.1 + Serial full
Download link: http://www.megaupload.com/?d=8YGL31Q5
Licenta este inclusa in el si la activare intrerupe conexiunea internet ! Asa arata programul http://i.imgur.com/N9U6K.png http://i.imgur.com/tFe5s.png Serial/Licenta 0AB1-12DE-1CA9-A3D2 . Cu acest program cureti registrii tai (pentru ca de acolo este eroarea ) Iti optimizeaza tot sistemul - se vede in poze cum lucreaza programul !

3.Acum poti instala YM 11 linistita ! Succes !

neluL
| neluL explică:

@Theea -->uite aici si partea intai : http://www.tpu.ro/......ternativa/

neluL
| neluL explică:

@georgiana apasa tastele Ctrl + tasta F si o sa-ti apara toti prietenii la ''Friends'' La adress book ai o sageata inainte ->da un click pe ea ca sa nu-ti mai arate adresele.

neluL
| neluL explică:

EXTRAGE PAROLE de pe orice calculator, folosind un USB stick http://icehot.wordpress.com/......usb-stick/

neluL
| neluL explică:

Nu se salveaza nicaieri! Doar daca ai folosit acel ID si parola in browserul Mozilla le poti afla.

| Anonymus314 a răspuns:

Bravo.

| supernatural2011 a răspuns:

SI partea a 2-a la fel de uimitoare.Te felicit happy

| Balboa a răspuns:

Si [partea 1 unde e?

| camellia_2361 a răspuns:

Multumesc mult. imi apare messengeru sa ma pot conecta dar tot apare si eroarea aia happy

| Kago a răspuns:

Buna NeluL,
Sunt impresionata de tot ce ai postat mai sus, se vede ca sti multe lucruri despre calculator.Dar a-s vrea sa ma ajuti si pe mine cu o problema.
De cateva zile tot incerc sa intru pe Yahoo! Pulse direct de pe Messenger dar nu imi merge, uite unde dau:Messenger-Preferences-Yahoo! Updates-Manage the Yahoo! Updates I Broadcast. Apas si imi zice Application not found.Nu imi pot scrie un status, care sa imi apara la id si cand sunt pe messenger si cand nu sunt.La fel si la Yahoo! Mail,nu mergea,dar acum scriu la google si imi merge,dar problema este cu Yahoo! Pulse.
Te rog, daca stii vreo solutie, contacteaza-ma pe TPU.Sau iti dau id-ul meu pe privat.
Multumesc.

| neluL explică (pentru Kago):

Ce versiune de YM ai? Intra la Actiuni ->Selectare module plug in ->aici cauti Yahoo Pulse. Vezi foto: http://i.imgur.com/WUafT.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal nelu. ajuta-ma te rog.
iubitei mele i so spart messul.pe mess o cheama laviniatmt@yahoo.com.si cand o incercat stii tu acolo scrie mi-am uitat parola si dupa ce o scris toate intrebarile spunea ca acest email nu exista tralala si tralala.ma poti ajuta te rog. emailu meu este
plizz m-a rugat din toata inima sa o ajut.
shivachristi@yahoo.com

| neluL explică (pentru anonim_4396):

NU folosesc messenger! Da-mi toate datele ei prin mesaj privat inclusiv intrebarile si raspunsurile ajutatoare inclusiv email alternativ sa vad daca pot face ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neluL):

Pai :
o cheama Lavinia Timofti.are11 ani. e din piatra neam judetu neamt.si intrebarile
Care este cantaretul meu preferat.
Eu si tu.

Care spectacol mia palcut cel mai mult?
Unul.singur.
mai trebuie cv.

| neluL explică (pentru anonim_4396):

DA! Adresa de email/parola si email alternativ. Dar da-mi prin mesaj privat! NU mai posta aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neluL):

Da cum dau mesaj privat cas nou pe TPU

| neluL explică (pentru anonim_4396):

Intra la persoana carui vrei sa-i trimiti mesaj privat si apoi vezi ca sub poza lui ai o fereastra in care scrie -> Trimite un mesaj.
De exemplu aici e pagina mea http://www.tpu.ro/utilizator/alqkb sub poza ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma poti ajuta si pe mine, te rog.....Nu pot baga in lista mea de prieteni,pe messenger pe nimeni de vreo saptamana, am instalat alt messenger dar, cred ca id-ul este de vina pentru ca am incercat tot pe calculatorul meu, doar ca pe alt id sa baga in lista prieteni si a mers, imi scrie,, A aparut o eroare la server la incercarea de adaugare a unei persoane de contact.Va rugam sa incercati din nou''
Ce trebuie sa fac? Sa-mi fac alt id, sau este o cale mai simpla? MULTUMESC!

| neluL explică (pentru anonim_4396):

E o eroare temporara! Daca nu isi revine singur, incearca o reinstalare a programului. Daca iti faci un ID nou, nu poti adauga decat 4-5 id-uri pe zi.

| ZendyTeam a răspuns:

Asta era intrebare sau tutorial?
Hmm, mda expert TPU asta zice tot, dar partea I zice mult mai mult oh go on

Am trait sa o vad si pe aceasta.

| monutza90 a răspuns:

Buna! interesanta postarea. happy Eu am o intrebare:apelurile video si voice mai pot fi reascultate? Sunt stocate in Conversation History dar nu le pot reasculta.Mentionez ca nu mai am acelasi calculator.

| Emilia23 a răspuns:

La mine nu merge aia cu schimbatul parolei. am scris idul si codul acela si scrie asa:We couldn't find that Yahoo! ID

Please check your entry to make sure you've spelled your ID correctly.
zice ca nu e corect idul. dar eu l`am scris de multe ori si tot asa scrie.

| neluL explică (pentru Emilia23):

Schimbare parola Yahoo Messenger
Deschizi Yahoo Messenger -> Messenger -> My Account Info -> Logare -> Sign-in and security -> Change your password

| alberto13 a răspuns (pentru Emilia23):

Buna Emilia23! dar acolo trebuie sa scrii id corect si fara nici o greseala si fara sa pui @yahoo.com decit id si incearca si spune daca a mers pup dule :*

| cătă08cătă a răspuns:

Nelul pls add in lista ta doncata21 că am o problemă ca a lui îngerash ...sunt disperat!

| neluL explică (pentru cătă08cătă):

Lasa-mi pm pentru ca nu folosesc YM.

| ℓαdу a răspuns:

Hey Nelutu:-s. Ma poti ajuta te rog frumos si pe minesad. Am mess 11 si nu merge sa mai bag pe cineva in lista si am incercat cu toate yahoo`urile [ 8, 9, 10] si tot nu merge, dar pe alt id ma lasa sa bag pe altcineva in lista. Da pe id-u meu nu,. ce sa fac ma poti ajuta te rog... Si ca sa stii si tu. uite ce se intampla. Bag id-u, dau next, aleg unde sa-l bag[ la friends, colegi.] Dupa aia cand ar trebui sa scrie finish sau ceva de genu. Imi da : Then was an error in the server while trying to add a contact. Please try again... Te rog frumos ma poti ajutacrying[-o

| neluL explică (pentru ℓαdу):

Sterge toate contactele CARE nu au răspuns la cererea ta de prietenie si apoi incearca din nou.

| ℓαdу a răspuns (pentru neluL):

Multumesc mult de tot nelullove struck... a mers:X:*

| Dany012 a răspuns:

Salut,am si eu o problema toate contactele se vad numai pe mail...cand intru pe mess imi arata doar 3 contacte. ma poti ajuta?

| neluL explică (pentru Dany012):

Deschide messengerul si apoi apasa tastele Ctrl + F

| Dany012 a răspuns (pentru neluL):

Imi arata cele 3 contacte din care 2 offline nu toate contactele ca pe mail...

| neluL explică (pentru Dany012):

Ai mai multe grupuri formate? Ai vreo sageata sus in messenger?
Daca ai, da click pe ea sau ele, vezi foto http://i.imgur.com/NJkLlq3.jpg

| KiticatG a răspuns:

Buna si ca nu este cazul aici dar stii ceva si despre facebook nu imi merge de 2 zile ajuta-ma te rog

| neluL explică (pentru KiticatG):

Ce are de nu merge? Si lasa-mi mesaj privat cu problema ta! Ce browser folosesti? ce windows ai? Ce iti apare cand vrei sa intrii pe facebook? ai descarcat ceva de pe facebook? Ce eroare iti da?

| KiticatG a răspuns (pentru neluL):

Deci ai primit mesajul?

| alexandramariam a răspuns (pentru neluL):

Salut. Am sters cam acum 2 luni niste conversatii din arhiva si as vrea acum sa le recuperez. Am incercat cu Recuva, Tune up utilities si Easeus data recovery. Si recuperez niste fisiere.dat de genul ystats_A si nu ceva care sa contina numele intelocutorului sau ceva de genul. Conversatiile au fost sterse direct din messenger si nu din "C:\Program Files\Yahoo\Messenger\Profiles\id-ul_tau\Archive\Messages\id_ul_interlocutorilor". Cu toate ca folosesc XP, imi apare doar c:/program files/yahoo/messenger/profiles/id-ul cu care m-am logat si my icons. Conversatiile se salveaza si pot sa le vad doar din conv history. Cum as putea sa fac sa le recuperez?

| neluL explică (pentru alexandramariam):

Nu se mai pot recupera! Conversatiile sunt salvate pe serverele Yahoo si nu pe pc-ul tau. Odata sterse nu se mai pot recupera. Ele se vad foarte bine in yahoo mail la-> Conversations

| alexandramariam a răspuns (pentru neluL):

Multumesc pentru raspuns, neluL.

| neluL explică (pentru alexandramariam):

Cu placere ! bye,bye wave

| alexandramariam a răspuns (pentru neluL):

Mai am o intrebare, neluL. Am instalat messenger 11 si in c:/program files/yahoo/messenger/profiles/id care s-a logat am un folder my icons, 3. dat de gen inconindex, MigationFlag si MigrationTrace si un.xml cu numele utilizatorului meu. Cand deschid.xml-ul imi arata cateva conversatii recente. Am instalat progr undelete plus si mi-a gasit niste.xml din messenger de pe data aproximativa (cred) de cand am sters conversatiile respective. Ar putea sa fie alea conversatiile? Si daca da, cum le decriptez? Multumesc mult.

| neluL explică (pentru alexandramariam):

Ca sa deschizi un fisier xml foloseste XML Notepad 2007
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=7973

Nu stiu daca sunt conversatiile care te intereseaza!

| alexandramariam a răspuns (pentru neluL):

Multumesc, neluL. Pana la urma am renuntat la undelete plus pentru doc respective le puteam restaura doar daca il cumparam. happy
Am folosit in schimb iFile Recovery, care mi-a gasit in folderul Messenger intreaga lista de messenger, inclusiv listele unor persoane care au intrat pe messenger de pe laptopul meu. Sunt cativa care au niste documente pe care cand folosesc optiunea de restore mi le salveaza pe laptop sub forma de MIME message (cred, nu prea le am...dau cu presupusul din ce am citit pe net). Imi arata si data la care au fost modificate/sterse si unele cam coincid cu conversatiile pe care le caut. Nu stiu daca chiar sunt alea sau cine stie ce altceva. Stii cumva ce program ar trebui sa folosesc ca sa le pot decoda sa vad care-i treaba cu ele?

| neluL explică (pentru alexandramariam):

Este un format foarte flexibil. MIME Mesajele pot conţine text, imagini, audio, video, sau altele. Vezi aici cu ce deschizi Mime.
http://www.x-url.com/gs9

| GeoXoXo a răspuns (pentru neluL):

Buna. vreau sa-mi fac un ID dar cand dau sa ma inregistrez imi apar intrebarile alea. dar sub forma de poza. adica da, pot scrie dar de exemplu cand se incarca de obicei si spune parola destul de scurta etc, aici pare a poza. ce sa fac?

| neluL explică (pentru GeoXoXo):

Nu inteleg unde iti apar poze! Poti sa faci un print screen sa vad si eu?

| қɿ੮੮עՈυ੮ઽ a răspuns:

Salut:d. Ma ajuti si pe mine cu ceva? Nu am intrat o perioada lunga de timp pe messenger, adica am intrat pe yahoo mail si pe telefon dar nu pe programul yahoo messenger. Acum 1 sapt am intrat pe telefon din nou si nu mai aveam contactele... la oricine intram îmi apărea chestia aia cu add sau ignore straight face. M-am apucat sa dau la toti add din nou...ce naiba are?

| neluL explică (pentru қɿ੮੮עՈυ੮ઽ):

Nu-mi dau seama dar daca ai reusit sa dai ADD la toti si a mers atunci e OK. Ai creat cumva un grup de prieteni noi? Daca nu mai aveai contactele cum intrai la ''oricine'' ca sa-ti apara ADD? (pagina cu contacte fiind goala)

| MariaaaaLm a răspuns:

Dar stii cum sa sparg parole

| neluL explică (pentru MariaaaaLm):

Stiu dar nu te pot ajuta!

| MariaaaaLm a răspuns (pentru neluL):

Te rog cautama pe id asta maria_mariuca14 si vb si imi zici

| neluL explică (pentru MariaaaaLm):

@mariuca_9563 REPET ->nu te pot ajuta sa furi un id de messenger. Nu este fair play pentru mine.(nu folosesc messenger)

| ingh3rash a răspuns:

Ajuta-ma si p mine, id-ul nu mai imi merge de 3 zile si spune ca nu mi-o poate reseta online.Crezi ca ma poti ajuta?

| neluL explică (pentru ingh3rash):

Adica ce nu merge? parola? Ce eroare iti scrie mai exact?

| ingh3rash a răspuns (pentru neluL):

Poi cam imi facea de cam ceva timp asa, e a 3 a oara in ultimele luni, numai ca dupa 2 zile isi revenea,ultima data cand si-a revenit am schimbat parola imediat,faza e ca am dat scanare si la antivirus,am schimbat si tipurile de messenger,am tot instalat si dezinstalat,si culmea,e id-ul care il folosesc eu cel mai mult, si asteptam niste mailuri importante, cu acest id aveam multe conturi.De fiecare data cand vreau sa bag parola isi spune ca nu am scris-o bine desi eu stiu ca da,sau cateodata imi spune ca nu sunt conectata la internet desi am multimess si celelalte id-uri merg desi nu stiu ce au si alea,nu merge sa bag id-uri in lista,dar nu stiu daca e de la windows ca l-am instalat de curand,am scris si celor de la yahoo dar degeaba, nu merge sa o resetez online, sunt ffff trista mai ales ca sufar de o boala si pe acel id vorbeam cu doctorul meu. Poate e parola sparta(desi eu am schimbat-o de curand)dar azi mi-a spus un baiat ca a vazut pe cineva pe id-ul meu in locul meu.Ce sa fac? Am foarte multe necazuri si acum colac peste pupaza asta.Ma poti ajuta si pe mine? Id-ul meu e diva.papusik

| neluL explică (pentru ingh3rash):

Da-mi prim mesaj privat adresa ta de e-mail si parola sa vad si eu!

| simo99 a răspuns:

Mi-am instalat yahoo messenger(cel cu facebook)dar de la o vreme nu mai imi arata si prieteni care sunt online, si nici cand imi trimit mesaje nu mai imi apare pe messenger, imi apare numai pe facebook. vreau sa fie ca inainte

| Robertynoo a răspuns:

Salut am si eu o problema! Cand bag un id nou ii dau acept si ea imi da acept dar eu nu o vad dar ea ma vede si cand dau la mine pe ea imi apare "add resques pending" chiar caca mi-a dat aceptt ce trebuie sa fac?

| neluL explică (pentru Robertynoo):

"Add request pending" iti apare cand cineva iti da ignore.
Inchide si deschide programul sau sterge id-ul si baga-l din nou sa vezi daca se remediaza problema.

| Dusy a răspuns:

Buna Nelu', am si eu o problema cu messu.Intr'o seara m'a dat afara de pe un id vechi de al meu de vreo cateva ori, apoi am schimbat id-ul cu altul pe care il aveam de mult. Am inceput sa imi bag in lista id-urile dar maimult de 5 nu au mers bagate. Le-am spus prietenilor sa ma bage ei in lista. Ma bagau in lista dar nu imi apareau online decat pe mail. Mi-au spus cei dupa TPU sa imi iau alt Messenger. Si mi-au dat si link-ul. Dar faza e ca de atunci nu imi mai merg emoticoanele. Le scriu imi apar dar cand sa dau enter/send nu pot nu se trimit. Am incercat mai multe Messenger-uri si tot asa. Eu cred ca e de la Emoticoanele instalate la Messenger. Nu le-am instalat eu si nu stiu cum se numesc. As vrea sa le dezisntalez si pe alea. Ma poti ajuta te rog?

| neluL explică (pentru Dusy):

Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi SweetIM din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati). Trebuie sa dezinstalezi SweetIM si apoi o sa-ti mearga emoticonurile.

| Dusy a răspuns (pentru neluL):

Multumesc mult! Acum imi merge! Paste Fericit!

| neluL explică (pentru Dusy):

Cu placere! bye, bye wave

| sanovita a răspuns:

Pt nelu, daca ma poate ajuta!
Am mai multe probleme legat de calculator si nu stiu care sunt cauzele.
1. Cand imi deschid calculatorul imi apare Bios-ul, un scris alb pe negru de sus pana jos dar ramane pe loc si numai daca tastez tasta F1 incepe sa se deschida din nou calculatorul, astfel ramana tot asa, si este foarte enervant, crede-ma, ca daca din greseala tastez alta tasta, trebuie sa merg cu sagetile pana la exit si sa dau enter apoi. de foarte mult timp am aceasta problema.
2.Nu pot sa-mi citesc email-urile, de cand a aparut versiunea noua la email. Am facut si pasii pe care i-ai postat tu pe aceasta pagina dar am in continuare aceeasi eroare.
3. 9 din 10 site-uri nu imi merge de cate ori accesez diferite pagini de pe net, chiar si site-ul acesta TPU imi da eroare sau prima parte despre yahoo mess unde ai potat tu linkul; de ex. pe pagina http://fizic-astral-cauzal.blogspot.com imi apare aceeasi eroare ca si pe celelalte site-uri:fereastra "Internet Explorer cannot open the internet site:http:// fizic-astral-cauzal.blogspot.com/2011/06/semnificatia-subtila-zonelor-si-13html.Operation aborted.Ok". Trebuie sa dau Ok si apoi apare alta pagina cu eroare si imi blocheaza site-ul, calculatorul.Am ajuns la foarte multe pagini de pe internet sa nu le mai pot acessa. Si alte erori cand mai accesez pagini imi apare cu pop-up(la unele ma lasa sa raman pe pagina respectiva putin la numar, la alte pagini nu ma lasa, cele mai multe pagini) si ma trimite pe alta pagina eronata si imi blocheaza calculatorul incat trebuie sa inchid calculatorul fortat.
Daca te rog, si altii care stiu ce sa fac sa-mi dea raspunsuri cat mai multe si bune.Rog seriozitate.

| Saly01 a răspuns:

Problema mea este ca mi-am uitat parola de messenger dar si codul postal, sau nu stiu poate am scris eu gresit data nasterii, ce e sigur este ca nu ma pot loga. Nu stiu exact ce am scris gresit, ori data nasterii ori codul postal.Ptr ca nu pot ajunge sa raspund din nou la cele doua intrebari pe care le stiu foarte bine. Am trimis email si celor de la Yahoo dar nu ma pot ajuta... Exista vreun program? Va rog mult sa ma ajutati!

| neluL explică (pentru Saly01):

Nu exista program! Trebuie sa-ti aduci aminte.

| dodo1d a răspuns:

Cand ma loghez pe yahoo imi cere parola secreta si nu o mai stiu cum mai pai intra pe id?

| CcristianN a răspuns (pentru dodo1d):

Dodo ai reusit sa intri ca si eu ma chinui sa intru da nu merge deloc frate stiu id meu stiu si parola dar dintr o data imi cere daca vreau sa ma loghez intrebarea secreta da nu o mai stiu ca au trecut multi ani de atunci da un raspuns daca ai reusit ceva ca trebuie neaparat sa recuperez id sau oricine citeste sa raspunda. mersi

| dodo1d a răspuns (pentru CcristianN):

Nu am reusit nimic

| bobyclau a răspuns:

Salut man! Pt schimbarea paro; ei imi cere un numar de telefon si am bagat toate nr din casa dar nu accepta nici unul! De ce? Multam mult!

| neluL explică (pentru bobyclau):

Cum ai bagat numarul de telefon? Ai bagat si cu prefixul Romaniei? 004+numar telefon

| bobyclau a răspuns (pentru neluL):

Salut! Dar nu pot baga prefixul Romaniei fiidca imi apare doar +1,+52,+65.+50.+54, si + 63.Deci al Romaniei nu exista. Daca vrei iti trmit id caruia vreau sa ii recuperez parola dar pe privat undeva.Id-ul meu e bobyclau! Multumesc si astept raspuns pozitiv!

| bobyclau a răspuns (pentru neluL):

Salut! Sunt vreo 6 prefixuri dar nu e nici unul al Romaniei.+1,+53+62,+55+64.Daca vrei iti trimit id-ul respectiv.Id-ul meu este bobyclau.Multumesc!

| neluL explică (pentru bobyclau):

+4 nu merge?

| bobyclau a răspuns (pentru neluL):

Nu merge, are vreo 5 in memorie si numai cu alea ma freaca! Ce o fi oare?