| DarkMirror a întrebat:

TPU am o neclaritate cu Laptopul meu HP Pavilion dv6. Acestea sunt rezultatele Everest Home Edition.

http://i1230.photobucket.com/albums/ee499/destroyer783/m ymemory.jpg

Ce sa fac? Unde sunt restul? Am 4 GB ram. Exista vreun program sau optiune a windows-ului care permite sa fac o noua partitie fara alte formatari?

1 răspuns:
| TheDifferentOne a răspuns:

Ramu e memorie fizica, cealalta virtuala foloseste spatiu de pe hard pentru paging, swap si alte chestii (aia 11 gb is spatiu de pe hard care ii foloseste ca memorie virtuala, pentru a afla cati gb de ram ai instalati da click dreapta my computer/ proprietati ), fundita?