| supermari10 a întrebat:

TPU AM UN LAPTOP SI AM PROBLEME CU BATERIA (cred eu) il bag la incarcat apas pe butonul de pronire se aprinde 2 sec si se stinge si uneori nu se aprinde deloc? de la ce poate fii?

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Fixeaza-le stecherul bine in priza si fixeaza-le bine bateria laptopului in lacasul tau (vezi ca daca bateria este bine uscata, sa nu curga ceva lichid din ea! Daca a curs, nu mai este bun si trebuie cumparat si inlocuit! Si apoi pune-l in priza si lasa-le la incarcat pana se stinge ledul de incarcare! Apoi daca foloseti laptopul fara baterie acasa, scoate-l mai intai bateria din lacasul sau din laptop dupa ce l-ai incarcat complet, apoi pune laptopul tau in priza si folosesti acasa pe masuta fara problema!