| GhostSura a întrebat:

TPU ce se intampla daca dau Update la firmware?

6 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Update de firmware rezolva buguri, probleme de securitate si unele update pot schimba si designul...

| LilTunechi a răspuns:

Nu este nimic rau decat poate pierzi parola daca aveai si trebuie sa o pui din nou in rest totul este ok este chiar bine stai calmbig grin

| draand28 a răspuns:

Depine... FirmWare la ce? la router, la telefon, la consola de jocuri, etc...

| GhostSura explică (pentru draand28):

La router

| draand28 a răspuns (pentru GhostSura):

Ti se imbunatateste software-ul routerului, securitatea, etc. in orice caz nu produce efecte negative, decat pozitive. Si eu recomand sa-i dai update la firmware pentru ca de exemplu acum 1 an cumparasem un router D-Link 826L (cilindric) si imi mergea foarte prost pe 90% din site-uri sau chiar deloc, am dat update la firmware de la vers 1.0.8 am ajuns la 3.2.0 si acum imi merge tun... ba chiar mi-a bagat si Anti-DDoS(protectie impotriva atacurilor cibernetice).

| Raresk654321 a răspuns:

Cei de la reteaua de internet au facut un update la router, si trebuie sa ii dai update-ul sa se faca, oricum nu o sa patesti nimic negativ stai calm. Fa update-ul.