| kingsRo a întrebat:

TPU stie cineva daca modem-ul de la romtelecom(wireless) merge si pe retea locala(cu fibra optica)?
Sau daca asta merge pe fibra optica http://www.emag.ro/router-wireless-edimax-br-6228ns/pd/E Z0YDBBBM/

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Merge, dar e slabut, nu a re conexiune gigabit.
Sa nu-ti limitezi singurel viteza.
Bafta

| kingsRo explică (pentru CataC):

Care spui ca-i slabut? Cel de pe eMAG sau ala de la romtelecom?

| CataC a răspuns (pentru kingsRo):

Cel de la eMAG. Cel de la romtelecom nu il iei decat cu abonament romtelecom ca e moca, altfel n-are rost sa-l cumperi.

| IulianP a răspuns:

Cel mai probabil Routerul de la Romtelecom este ADSL, deci nu va fi compatibil cu reteaua RDS(sau alta retea).

Eu iti recomand un TP-Link: http://bit.ly/GBEOmi

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Orice router merge pe fibra optica pentru ca: Fibra optica ajunge in media convertor iar din media convertor iti iese cablu utp care intra in router..categoric mufa rj45

| bogdanluncasu a răspuns:

Cel de pe eMAG merge cu siguranta, dar cel de la romtelecom nu stiu sigur ca nu am avut