| extremer11 a întrebat:

TPU! Va rog, ce inseamna sa dai "wapp" pe ask.fm si cum trebuie sa procedez.

Răspuns Câştigător
| JamilaGizeh a răspuns:

"wapp" inseamna "whatsapp" care este o aplicatie pentru telefon.
Cand iti cere cineva wapp, practic iti cere numarul de telefon ca sa vorbiti pe whatsapp.
nu stiu daca ai inteles rolling on the floor

3 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Bună,

"Wapp" este prescurtarea de la whatsapp. Bun, whatsappul este o aplicație de mesagerie multiplataformă pentru telefoane mobile ce îți permite să trimiți mesaje fără să plătești, iar asta e posibil dând numărul de telefon. Când cineva întreaba asta pe ask, automat îi cere numărul de telefon ca să vorbească pe wapp. Adică, eu îi dau o întrebare "Dai wapp celor care dă like la întrebarea asta?"; tu răspunzi cu "Da." și după aceea le dai ălora întrebări în care le trimiți numărul, iar ei nu o să răspună.
Idk, sper că am reuși să te fac să înțelegi. Succes!

| andraa112 a răspuns:

Wapp=Whatsapp. Deci, iti cere numarul de telefon.(daca ai whatsapp)

| amethystameliakelly a răspuns:

Pai...din cate stiu "wapp" inseamna whatsapp, dar nu stiu ce ar mai putea insemna