| 3u a întrebat:

Trebuie sa platesti ceva daca iti faci un site?

9 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Da, daca il vrei cu domeniu. ro (ex: ca exemplu un domeniu. ro si hosting platit pe un an la myhost.ro anul trecut m-a costat 2, 6 mil)
Exista totusi si website-uri care iti ofera domeniu.domeniul_lor.ro gratuit cu tot cu hosting.

Pentru alte intrebari si tutoriale despre calculatoare ai aici un site: http://www.tutorialepc.ro

Shin
| Shin a răspuns:

In primul rand va trebui sa-ti cumperi un domeniu. Daca va fi de genul "nume.domeniu ex: andreea.ro/com/org) sigur va trebui sa-l platesti. Vei putea insa sa gasesti si subdomenii care sa fie gratuite. Dupa domeniu/subdomeniu va trebui sa-ti faci si sait-ul. Daca-l faci singura, sau gasesti pe cineva care sa ti-l faca, nu va trebui sa dai niciun ban. Daca vrei sa faci ceva mai serios poti sa apelezi la o firma care sa-ti faca sait-ul, contra cost evident.

Numai bine, Shinwinking

| UNfriendLY a răspuns:

Depinde, blog nu, forumuri din astea nu. din astea. tk nu dar siteuri gen. ro platesti domeniul

| Leandro a răspuns:

Daca incerci www.ucoz.ro nu. E probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Succes!

| vladix a răspuns:

Nu draga mea. totul este moca in romania. daca se poate sa nu dam nici un ban, ar fi perfect.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu stiu. uite un link unde poti sa iti faci site gratis :
www.wix.com

| iuandfto a răspuns:

Depinde. Daca iti faci pe wordpress nu platesti nimic.

| ImmortalQueen a răspuns:

Depinde ce site vrei iti faci.

| LucAndrei a răspuns:

Depinde, aici nu. www.cabanova.ro