| Qubsk a întrebat:

Uhmn, Salut.
Pai sa incep cu inceputul :
Am un router de la Tenda W311R+ ( nu stiu daca va ajuta cu ceva informatiile astea, luminitele de la router: Power e aprins, SYS clipeste, WPS e stins, WLAN aprins, WAN clipeste) totul merge frumos pana intr-o zi cand nu mai "imprastie" internetul prin casa, sau cum sa zic...
Adica pe laptop mi-l arata ca este acolo doar ca e deconectat iar pe telefon ( Samsung galaxy y pro young ) :
Arata : Tenda_1A9438, dezactivat, securizat cu wpa/wpa2 psk... cand sa ma conectez ( tin sa mentionez ca parola e corecta ) "In curs de autentificare " astept 2 secunde" memorate" si dupa inapoi la starea de dezactivat.
Dat fiind ca nici pe laptop nu ma pot conecta ( fara fir ) cred ca problema este undeva prin setarile wireless-ului... deci ati putea sa ma ajutati?

1 răspuns:
| genTlemeNNN a răspuns:

Tine apasat 30 de secunde pe butonul RESET, apoi pune-i parola si username din nou si ar trebui sa mearga.