| FunHouse a întrebat:

Uitati, nu vreau sa par proasta, dar ce este mai exact un android, la telefon ma refer.Nu stiu exact ce inseamna si vreau sa ma lamuresc, stie cineva sa-mi explice ca pe un tanc? Si s-o lamuresc si pasta, telefonul LG KP502 are un android?

4 răspunsuri:
| .::CyBeR::. a răspuns:

Un sistem de operare care poate fi "spart" usor de hackeri si cand zic spart ma refer la furt de informatii.
P.S:Am citit pe www.go4it.ro despre acest subiect, adica despre spargere, ca de android stiam de mai mult timp.

| BroascaCuElice a răspuns:

Android este un sistem de operare pentru smartphone-uri

| MitroKta a răspuns:

Mai...android e numele unui sistem de operare adica software-ul de baza de pe telefon. Si, crede-m ae destul de popular si de facil si de plin de optiuni. Cat despre telul ala iti zic eu ca n-are android. Nu e prea avansat tehnologic vorbind.

| DrumuriFictive a răspuns:

Este un sistem de operare pentru telefoane si alte device-uri dezvoltat de Google.Cat despre modelul de telefon, nu pot sa ma pronunt.