| soby47 a întrebat:

Un cartus de imprimanta ( de exemplu negru) e mai ieftin pentru imprimanta cu laser sau pentru celalalt tip de imprimanta( nu stiu cum se cheama, aia fara laser )? funda

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel cu laser merge fara cartus alb negru ci are hartie sensibila la presiune pe laser in fine cel conventional alb negru e ieftin si la cel de laser nu trebuie nimic doar culoare

| Blue_2910 a răspuns:

Imprimanta clasica se numeste Ink Jet, si cartusele sunt mult mai ieftine, se pot reincarca mai usor dar se consuma mai repede.

| Sisi0748 a răspuns:

Este mai scump tusul pentru imprimanta cu laser, de ex am imprimanta Samsung cu laser si cartusul e 120 lei, dar e foarte bun, nu consuma foarte mult. Am si imprimanta fara laser HP tusul se consuma mai repede dar costa putin 10 lei sticluta de tus negru