| DanyDany25 a întrebat:

Un prieten mi-a spus ca placa video nu se poate strica ca daca bagi multe jocuri asa este?

Răspuns Câştigător
| DOLFY a răspuns:

Normal ca plac de baze se poate strica si cu jocuri dr de cele mai multe ori cu virusi FUNDa?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu br nu se strica nimic. si nu ii lua in seama nici pe babuinii anteriori. o componenta hardware nu poate fi stricata de un soft. singurul caz in care se poate strica este sa se arda si atat.

atat sistemul de operare cat si bios ul au destule protectii pentru partea de hardware. de aia ti se inchide calc cand temp procesorului e prea mare spre exemplu.

Răspuns utilizator avertizat
| CosminFlow a răspuns:

Placa video se poate strii in diferite circumstante. Sa zicem ca un joc necesita 1gb placa video. Iar tu o ai de 512mb. Sa zicem. Daca nu ai procesorul mare sa o ajute la procesat. S-ar putea "bulii". Poti lua virusi care sa iti stearga din drivere. Sau sa ti-o strice instant. Sunt multe chestii eu iti recomand sa nu o solictiti cu jocuri care necesita placa video mai mare. Decat daca ai un procesor bunicel. Un dual-core ceva... A da si mai este o "faza" prin care ti se poate strica. Daca se i-a curentul brusc. Ar mai fi o posibilitate. Mie mi s-a ars un ram de la chestia asta happy Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda? happy

| DanyDany25 explică:

Multumesc o sa ii dau dovada... Ca nu ma intelegea si am pus intrebarea sa fiu sigur happy