| danipinguin09 a întrebat:

Unde e chip setul la laptop?
Daca s-a stricat il pot repara acasa?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe undeva pe placa de baza si avand in vedere ca nici nu stii unde e cel mai probabil nu il poti repara tu.

| PainTech a răspuns:

Locatia chipsetului difera in functie de modelul laptopului, in orice caz este undeva pe placa de baza. E posibil sa aiba un disipator termic lipit peste el.

Ma indoiesc ca il poti repara tu acasa, avand in vedera ca nici nu l-ai gasit inca...

| DoctorWh0 a răspuns:

Da de ce ai vrea sa repari ceva asa de sensibil si fragil? Si de une stii ca s-a stricat? Daca e altceva stricat?

| Ssssmokin a răspuns:

Daca te referi la procesor, da, il poti repara si acasa, insa nu iti recomand. Daca ai uneltele necesare si stii sa il dezasamblezi, iar apoi sa il montezi la loc, atunci este usor. Normal procesorul se schimba ca la un desktop doar ca se ajunge mai greu la el.