| emi1998 a întrebat:

Unde pot găsii limbajul de programare c(nu c++) pentru windows 7 32 biți? L-am tot căutat și am găsit doar c++! Dau fundă pentru cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Userses a răspuns:

Daca stie C++ programul(IDE-ul) pe care l-ai gasit tu atunci mai mult ca sigur stie si C simplu. Cam toate includ compilator capabil de ambele. Altele te lasa sa alegi si ce compilator doresti.
Incearca Visual C++ Express de la Microsoft (preferatul meu) sau Dev-C++, CodeBlocks. Daca te intereseaza Borland C++ atunci uita de el daca-l vrei pe Windows 7. Sau daca vrei sa te chinui atunci trebuie sa mai instalezi si DOSBox, asta ca sa oferi un mediu de operare adecvat pentru Borland C++.

1 răspuns: