| dolyan a întrebat:

Unde se salvezaza bazele de date pentru un site, baza de date este de tip mysql, iar serverul suporta php(in ce folder, in cel principal?)? multumesc

Răspuns Câştigător
| Ovidiu a răspuns:

Mai intai trebuie sa vezi daca gazda unde ai incarcat siteul foloseste "phpMyAdmin". Daca foloseste trebuie sa-ti creezi un cont(in caz ca nu ai), apoi creezi tabela in phpMyAdmin iar apoi cu ajutorul unor coduri in php si MySQL accesezi acea baza de date. Ca sa vezi articolele din acea baza de date nu trebuie decat sa accesezi phpMyAdmin.