| Ovidiu a întrebat:

Cunoscatorii de mysql vreau sa se afirme.
Am o baza de date la un site si am primit din partea adminului o sesizare ca baza aceea are bug-uri, ce-o insemnand alea, dumnezeu stie-asta nu stiu daca dumnezeu stie mysql:d.
Cica aceste buguri solicita serverul de mysql unde am stocat siteul si mi-au inchis siteul.
Ce inseamna bug si cum pot rezolva aceste buguri.

1 răspuns:
| SergiuNico a răspuns:

Bug= O eroare in baza de date! Nu stiu exact denumirea din engleza dar stiu clar ca bug inseamna eroare! Cum sa rezolvi astfel de errori? Simplu daca ai o baza de date MySQL nu e nimic mai usor decat sa dai asa, Deschide baza MySQL, Deschide toate taburile, selecteaza toate tabelurile[primul tab este account deschidel si selecteaza tot ce este in el] Click dreapta>>Maintain>Repair Tables >> Aici ai 2 variante a. Quick b.Extendent...Prima data dai Quick si dupa aia dai extendent...Asa faci la toate toate
Pstonguet baza mea de data primul tabel este account la baza ta poate sa fie altul dar de obicei sunt lafle dar tot asa se procedeazawinking