| olijertiu a întrebat:

URGENT! Ce sa fac cu telefonul daca l-am scapat intr-o oala cu apa ce fierbea? display-ul tot palpaie asa ca am scos tot din el(baterie cartela si card de memorie) oare se mai poate face ceva?straight face ce sa fac crying

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da l-ai fiert un pic. Da aşa foame ţi-o fost? laughing)). Păi usucă piesele şi apoi asamblează-l. Şi vezi dacă ficționează. Dacă nu atunci numai în service mai poţi face ceva cu el.

| mikkhhell a răspuns:

Mergi urgent cu el la un atelier specializat pentru a fi uscat si curatat, si cel mai important lucru sa nu introduci bateria in el chiar daca pare uscat, ca asfel sansele ca el sa functioneze scad foarte mult.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la service!
Pa, pa.

| Merisorr a răspuns:

Pai daca ai garantie du-l la reparat straight face daca nu du-l oricum am facut aceeasi chestie [ doar ca in vana laughing ] si l-am dus la reparat si gata big grin. Daca nu incearca sa usti piesele si telefonul cu uscatorul de par si apoi punele la loc si vezi daca functioneaza! Succes la reparat!