| Geoops a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa. Si nu se mai aude muzica la el. Merge doar cand ma suna cineva. Si daca vreau sa vorbesc la el, trebuie sa-l dau pe difuzor ca sa functioneze. A intrat apa peste tot, baterie, cartela, card de memorie. Si le-am scos. Le-am lasat la uscat. Iar acum cand le-am pus la loc am observat ca mi se incarca telefonul singur, si nu era in priza. laughing Ce fac? O sa isi revina?

Răspuns Câştigător
| AbdoJmeker a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie. Scoate tot, baterie, card, cartela, si pune-le pe toate intr-un bol cu orez. Poate suna ciudat, dar orez-ul absoarbe apa. Asa am facut si eu si si-a revenit. 24 de ore ar trebui sa fie suficient timp pentru a absorbi toata apa. Asta a fost pentru muzica...pentru baterie...lasa-l sa se descarce complet. E posibil ca telefonul sa o ia razna si sa vibreze non-stop. Dupa ce a murit bateria, pune-l la incarcat, si e ca nou. E posibil ca unele taste sa nu mai functioneze. Bafta!

| Geoops explică (pentru AbdoJmeker):

Mersi, laughing
Acum merge mai bine ca inainte.

4 răspunsuri:
| Gαηαmα a răspuns:

laughing Lasa-l mai mult la uscat, asa cat de de "dezmembrat" poti.

| bogdan61 a răspuns:

Pune-l intr-un borcan cu orez pentru, ca orezul absoarpe apa. Bafta!

| alex98 a răspuns:

Lasal la uscat si nu baga bateria in el pana a 2 zi, sau s-ar putea sa faca scurt in el. zi mersi ca nu a facut scurt. in caz ca a facut scurt it dai seama daca se descarca in mai putin de 3-4 ore si trebuie sa il duci la reparat.