| Naomitza a întrebat:

URGENT! cine stie cum pot face rost de un cd de instalare pentru o camera web ca mi l-am pierdutcrying(camera este logitech dar nu stiu exact ce model. camera web este albastra cu alb)sau cine poate sa imi zica cum sa pot instala webcamul si fara cd? sau nu se poate? pliz este urgent!

FUNDA+VOT!

7 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Vezi ce model este si dai o cautare pe google cu urmatoarele cuvinte: Logitech model driver.
Bafta!

| eu09eu09 a răspuns:

Http://www.logitech.com/en-roeu/405 iti alegi modelul si install;) funda pls

| ninita a răspuns:

Nu este nevoie de cd de installare.conectezi camera la calculator si o sa iti apara un mesaj de genul... cere ajutor pe internet sau click cancel.Eu iti recomand daca ai un antivirus bun sa dai download de pe google sau sa dai click pe acel mesaj. Dar de obicei nu iti trebuie cd pentru un anumit model. E suficient sa fie de la marca respectiva. daca ai mai folosit camere web inainte, dar nu ai instalat-o e posibil sa nu iti apara. dupa fiecare conectare a camerei la calculator da refresh.la inceput, cand camera e noua si vrei sa o fol la mess, nu ai nevoie de instal, dar depinde si de model. oricum succes si sper ca sfatul meu sa functioneze

| lucianman a răspuns:

Trebuie modelul cauta pe camera poate e scris sau pe cutie(daca o mai ai)

| RobertLolza a răspuns:

Buna! Pai cd-ul acela se numeste driver. Cauta pe cutia web-ului sau pe manualul lui si vezi ce model e iar dupa aceea scrii pe google : download driver...(exact modelul care scrie pe manual sau pe cutiuta lui )

Funda?

| Alexandru_1224 a răspuns:

1 accesez situl www. Logitech 2 product support 3 alegi webul care il ai si mai apoi te uiti la Software Downloads