| Tinca_Bianca_1990 a întrebat:

Urgent! Cum faci in Microsoft Word pagina A4?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deschizi o pagina de Word si intri in Page Layout/Page Setup/Paper si la Paper size ai un meniu derulant, dai in jos pana la A4, dai clic pe el si apoi OK.

| irrumator30 a răspuns:

Ciao! deschizi Wordul si sus ai mai multe tab-uri; Home, inser, page layout, references...

La page layout trebuie sa ai size. dai click si se ruleaza in jos un meniu, cu marimi, de acolo alege A4.

| Tinca_Bianca_1990 explică (pentru irrumator30):

Nu ma ajuti

| irrumator30 a răspuns (pentru Tinca_Bianca_1990):

Ti-am zis fiecare pas, mm cu mm ce trebuie facut. cati ani de nu intelegi o fraza de 3 randuri jumate?

| Tinca_Bianca_1990 explică (pentru irrumator30):

Creatorii calculatorului meu de noua generatie au exclus tab-ul Home.

| irrumator30 a răspuns:

Page Layout tab ai? acolo trebuie sa intri