| Lola200228 a întrebat:

Urgent.
Cum pun o prezentate Power Point pe stick?
Vreau sa îmi spuneți pas cu pas ca habar nu am!
Dau funda! Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Intri în folderul unde ai prezentarea, o selectezi și dai click pe copy. După aceea mergi pe stick și dai click pe paste și gata.

| flixbuster a răspuns:

Daca notiunile de drive/folder/file nu iti sunt cunoscute, este cam greu de explicat. In principiu trebuie sa stii unde ai salvat fisierul (daca nu stii unde, il deschizi cum te pricepi cu PowerPoint si din el te duci si dai Save As moment in care iti va arata unde este salvat). Apoi cu Windows Explorer navighezi in drive/folder unde e fisierul salvat. Identifici fisier, click dreapta, Copy. Apoi tot cu Windows Explorer navigezi in drive/folder unde vrei sa il pui. Click drepta si Paste. Asta e tot (sa nu uiti niciodata sa dai Disconnect la stick USB inainte de a-l scoate fizic din PC).

| Sn4k3 a răspuns:

Ii dai copy paste pe stick. Nu iti trebuie program ca la cd.