| Cosmin_Albu_1994 a întrebat:

Va rog ajutati-ma am un server de Minecraft si nu pot sa ma fac Moderator si nu pot folosi comenzile de /time day si celelalte comenzi

4 răspunsuri:
| GoreaNicu a răspuns:

In primul rind in consola scrii asa
op numeletau
apoi o sa mearga
dar daca vrei sa te faci Owner intra in plugins > GroupManager > lumea >users(players) si acolo in lock de numele la cineva in cei 3 til scrii pe al tau si la group stergi cei acolo si scrii Owner sper sa te ajuta
daca te-a ajutat => Funda

| Shmooks a răspuns:

Sau daca nu iti iese nimic si te-ai saturat sa te chinui da o fuga pe Rocraft.Lgz.ro, server serios fara lag, cu eventuri si arene. Daca dovedesti de ce esti in stare poti primi moderator sau chiar admin.

| andrei_1908 a răspuns:

Poi... daca vrei te pot ajuta. Pluginul Group Manager e cel mai usor de folosit (cel putin pentru mine)... deci ia-ti Essentials Group manager (Necesita bukkit), configureaza-l si apoi du-te in consola, scrie op (numele tau de minecraft) si apoi scrii in minecraft (pe server) /manuadd (nume) (clasa). Funda plz happy

| EvilCrepeerMC a răspuns (pentru andrei_1908):

Sti sa il configurezi? daca da, adauga la skype EvilCrepeerMC sau la mess : ghiteanudaniel