| bennn a întrebat:

Va rog ajutati-ma! FUNDA!
As vrea o antena wireless care sa bata vreo 20 km, pana la oras.Aceasta antena e buna? chiar bate 56 km? mentionez ca stau in zona de campie Onesti spe adjud.
http://www.emag.ro/......EWL3TBBBM/
Ca sa o conectezi sa prinda semnale wifi trebuie sa cupar separat un adaptor ceva?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu o sa iti bata nici un wireless atat de mult. Ca sa bata atat de mult ai avea nevoie de: conditii ideale, adica fara interferente, fara linii de curent in drum etc, lucru imposibil. Ai avea nevoie si de cel care emite, ca folosind un banal router wireless nu ai cum, nu are atata putere. Si mai sunt. Sau mai pe romaneste, planul tau e cam de prapastie, fara supare. Mai bine ia un alt abonament la internet si ai rezolvat problema...

| shannygelu a răspuns:

Iti trebuie tot de la tplink dar alte antene nu astea care le ai pus tu si poti prinde sunt 2 una care emite si una care primeste eu am incercat una si a prins pana la 5 km mai mult nu am avut nevoie

| bennn explică (pentru shannygelu):

As vrea sa iau legaura cu tine sa vorbim. lasa veva adresa de mes ceva sa vorbim

| shannygelu a răspuns (pentru bennn):

Asa am avut 2 bucati tp-link.ro/products/details/?model=TL-WA5210G

| mariusmorariu a răspuns:

Greu de crezut ca bate atat http://bit.ly/1kLgvwe